Lajų takas

lajų takasanyksciuparkas.lt

Lajų takas vingiuoja Anykščių šilelio šakų viršūnėmis. Tako ilgis apie 300 metrų. Tako pabaigoje 34 metrų apžvalgos bokštas.


Šv. Mato Bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelė

apzvalgos aiskteleamenucentras.lt

Apžvalgos aikštele, įrengta bažnyčios bokšte 33 metrų aukštyje. Užlipus 186 laiptelius galima pasigrožėti nuostabia Anykščių apylinkių panorama, sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietovių istoriją.Vasarą aikštelėje yra monoklis, leidžiantis pasigrožėti ir tolimesniais vaizdais. Kaina 0.80 EUR.


Puntukas

akmuo puntukaslt.wikipedia.org

Puntuko akmuo – antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, stūkso 6 km į pietus nuo Anykščių,Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios. Tai gamtos, mitologijos ir istorijospaminklas, oeologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 m. Iki 1957 m. Puntukas laikytas didžiausiu Lietuvos akmenimi, kol Puokėje nebuvo aptiktas Barstyčių akmuo.


Anykščių Šilelis

anyksciu silelisĮ A. Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“ išgarsintą mišką užsuka beveik kiekvienas, atvykęs aplankyti Anykščių. Anykščių šilelis, 1960 m. paskelbtas landšaftiniu draustiniu, užima daugiau kaip 1800 hektarų plotą. Draustinis prasideda nuo pietinių Anykščių miesto ribų ir tęsiasi neplačia (apie 1 km pločio) juosta abipus Šventosios beveik 9 km. Kurklių miestelio link. Šilelio reljefas labai įvairus ir sudėtingas: kalvos, raguvos, gilių griovių išraižyti pašventupių šlaitai.


Vyno kelias

vyno keliasanvynas.lt

2001 metų pabaigoje "Anykščių vynas" atvėrė duris lankytojams ir pristatė šalyje analogo neturinčią pažintinę programą "Vyno kelias Lietuvoje". Programa, kurią sudaro ekskursija po vyno gamyklą ir "Anykščių vyno" produkcijos degustacija, kas mėnesį sulaukia daugiau nei 400 turistų. "Vyno kelio" lankytojai, dalyvaudami šioje programoje keliauja dviem kryptimis - savo akimis išvysta vaisiaus ar uogos virsmą vynu ir tuo pačiu susipažįsta su lietuviško vyno tradicijų kaita, kurią įtakojo besikeičiantys laikmečiai ir požiūris į lietuvišką vyną. Kaina 1.45 - 6 EUR.


Rubikių apžvalgos bokštas

Rubikių apžvalgos bokštas turizmas.info

Greta Bijeikių kaimo esantis apžvalgos bokšto aukštis 15 metrų. Nuo jo matosi Rubikių ežeras.


Šv. Mato bažnyčia

Šv. Mato bažnyčiaAnykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia - aukščiausia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai, iki I pasaulinio karo buvo 84 m). Pastatyta 1899–1909 m. Bažnyčia neogotikinė, bazilikinė, stačiakampio plano, dvibokštė, su bokšteliais.


Laimės žiburys

laimes ziburysLaimės žiburys – antkapinis paminklas J.Biliūnui ant Liudiškių kalvos. J. Biliūnas mirė tolimoje Zakopanėje, Tatrų papėdėje, Lenkijoje 1907 m. Ten buvo ir palaidotas, nes žmona Julija neturėjo pinigų parvežti jo kūną į gimtuosius Anykščius. J. Biliūno valia įvykdyta, nes 1953 metais J. Biliūno palaikai buvo iškilmingai pergabenti iš Lenkijos į Lietuvą ir palaidoti netoli Anykščių, ant Liudiškių kalvos. 1958 m. ant kapo pastatytas paminklas. Jį vadiname Laimės žiburiu.


Sakralinio meno centras

menu

amenucentras.lt

Anykščių parapijai monsinjoras Albertas Talačka paliko savo sukauptą dailės kūrinių kolekciją, asmeninę biblioteką ir archyvą. Nuo 2009 m. liepos mėnesio monsinjoro palikimas saugomas ir eksponuojamas Anykščių sakralinio meno centre. Monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių kolekcijoje per 50 kūrinių, tarp jų – Karlo Maračio, Johano Baptisto Lampio, Simono Čechavičiaus, Jono Rustemo, Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio, Česlovo Kontrimo ir kt. darbai.


Angelų muziejus

a2



angelumuziejus.lt

2010 m. Anykščiuose duris atvėrė pirmasis ir vienintelis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje 109 angelai: tapybos, grafikos, lietuvių tautodailininkų darbai, senasis liaudies menas. Antrajame angelų muziejaus aukšte įrengta ekspozicija, kurioje - meno kūrėjų muziejui padovanoti angelai, Angelų kūrėjų plenerų metu sukurti darbai. Muziejuje taip pat vyksta edukacinės pamokos „Angelų burtai“.


Burbiškio dvaras

burbiskio dvarasburbiskis.lt

Burbiškio dvaras ir parkas – vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmai prie Anykštos upelio, pastatyti 1853–1857 m. Sodybą sudaro rūmai su parku, oficina, kumetynas ir tvartas. Rūmai romantizuoto klasicizmo formų, vienaukščiai, su antresole, portiku ir dviaukščiais rizalitais; fasadai su lieto ketaus balkonais. Viduje išliko klasicistinių krosnių ir židinių.


Rubikių ežeras

rubikiu ezerasRubikių ežeras yra vienas iš stambesnių Lietuvos ežerų, užimantis 968 ha plotą. Ežero ilgis apie 5 km, plotis 3,4 km, didžiausias gylis 16,1 m. Kranto linija labai vingiuota, jos ilgis 24 km. Pietiniame ir vakariniame krantuose yra siaurų ir ilgų įlankų. Didžiausia ežero puošmena - 16 salų.


Šeimyniškėlių piliakalnis

seimyniskeliu piliakalnisŠeimyniškėlių piliakalnis, vadinamas Voruta, yra šiauriniame Anykščiųpakraštyje, prie kelio į Rokiškį. 1990–2005 m. archeologas Gintautas Zabiela ištyrė visą piliakalnio aikštelę, padarė abiejų pylimų ir šlaitų pjūvius. Aptikta pilies įtvirtinimų ir pastatų liekanų, židinių, įvairių XIII–XIV a. radinių, žiestos keramikos, gyvulių kaulų. Nustatyta, kad piliakalnyje stovėjo stipri medinė pilis, pastatyta XIII a. iki tol negyvenamoje vietoje ir perstatyta XIV a. Dendrochronologinių tyrimų duomenimis, piliakalnis buvo įrengtas 1232 m. Jis siejamas su vienintele žinoma karaliaus Mindaugo pilimi Voruta. 1251 m.