Velnio akmuo

velnio akmuodevilstone.net

VELNIO AKMUO – sunkiosios muzikos festivalis po atviru dangumi patį vidurvasarį, pačioje Šventosios upės pakrantėje Anykščiuose. Tai kūrybinė laisvė, atsvara masinei kultūrai, alternatyva ieškantiems unikalios muzikinės išraiškos, nekasdienių pojūčių ir įkvepiančios aplinkos. Tradicija tampantis festivalis vis labiau įsitvirtina Lietuvos ir tokio pobūdžio užsienio renginių kontekste ir tampa laukiamu įvykiu.


Purpurinis vakaras

purpurinis vakaraspurpurinisvakaras.lt

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką. Šis festivalis ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos dainuojamosios poezijos atlikėjus, suteikia galimybę pasirodyti jauniems bardams, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus bardus ir jų kūrybos gerbėjus.


Plaukimo sprinto festivalis "Anykščiai"

plaukimo festivalissveikatosoaze.lt

VšĮ „Sveikatos oazė“ kasmet rengia tarptautinį plaukimo sprinto festivalį „Anykščiai“. Dalyviai suskirstomi į keturias amžiaus grupes, kurie varžosi devyniose individualiose 50 m. ir 100 m. plaukimo rungtyse dėl 63 medalių komplektų. Komanda, laimėjusi estafetinį plaukimą, apdovanojama taure, plaukikai pasiekę festivalio rekordus - specialiais prizais, atskirų amžiaus grupių nugalėtojai - daiktiniais prizais, o patys geriausieji festivalio plaukikai – trys merginos ir trys vaikinai - piniginiais prizais.